دانشنامه : سوالات متداول

بابت راه اندازی سامانه مودیان فایل پیوست شده را مشاهده نمایید مراحل به صورت کامل شرح داده شده است

بابت راه اندازی سامانه مودیان فایل پیوست شده را مشاهده نمایید مراحل به طور کامل شرح داده شده است.

برای فعال کردن بارکد خوان ابتدا با دسترسی سرپرست وارد برنامه شده، در ماژول تنظیمات/ منوی تنظیمات/ فرم تنظیمات عمومی/ تب تنظیمات و در نهایت تب بازرگانی، گزینه «حالت بارکدخوان فعال باشد» را انتخاب نمایید. سپس بارکدخوان را به پورت usb کامپیوتر مورد نظر متصل نمایید. حالا با باز کردن هر یک از فرمهای مورد نظر، چراغ سبز یا قرمز رنگی را در نوار ابزار میانی مشاهده خواهید کرد. چراغ سبز نمایانگر روشن بودن و چراغ قرمز نمایانگر خاموش بودن امکان خواندن اطلاعات ازطریق بارکد خوان می باشد. با کلیک بر روی این چراغ می توانید آنرا خاموش و یا روشن نمایید. زمانیکه چراغ مورد نظر روشن باشد کاربر می‌تواند با ایجاد ردیف جدید، کالاها را از طریق بارکدخوان در فرم مورد نظر درج نماید.

ثبت این رویداد شامل 3 مرحله می‌باشد:

1.        صدور فاکتور خرید در ماژول تامین کنندگان: فارغ از اینکه خرید توسط واحد تامین و تدارکات انجام می شود یا تنخواه‍‌ دار، درج فاکتور خرید الزامیست.

2.        پرداخت وجه فاکتور از طریق صورتخلاصه تنخواه در ماژول دریافت و پرداخت: در ردیف هزینه ای که بابت پرداخت وجه فاکتور در صورتخلاصه تنخواه درج می‌شود می بایست که نوع پرداخت انتخاب شده از نوع پرداخت به تامین کننده باشد و مبنا، فاکتور ثبت شده

3.        ایجاد دارایی در ماژول دارایی ثابت: در ثبت این رسید دارایی در نحوه ایجاد گزینه خرید انتخاب می‌شود وکارشناس برای  درج رسید مالی، رسید دارایی ثبت شده را با فاکتور خرید صادره مرتبط می‌نماید.

ترتیب انجام مراحل 2 و 3 به دلخواه می‌باشد.

برای انتقال دارایی از یک شعبه به شعبه دیگر، ابتدا شعبه مبدا از فرم انتقال بین شعب استفاده کرده و داراییهای مورد نظر را به شعبه مقصد انتقال می‌دهد سپس شعبه مقصد جهت دریافت داراییهای مورد نظر، فرم ایجاد دارایی را با نحوه ایجاد« دریافت از شعبه» ثبت خواهد کرد. به این ترتیب دارایی قبلی از شعبه مبدا خارج شده و در شعبه مقصد یک دارایی جدید ایجاد خواهد شد که بهای تمام شده و استهلاک انباشته آن برابر با بهای تمام شده و استهلاک انباشته دارایی قبلی است و جهت پیگیری‌های بیشتر، پلاک دارایی قبلی نیز در تاریخچه پلاک دارایی جدید ذخیره خواهد شد.

بطورکلی برای ثبت تعدیلات بهای دارایی از فرم «تغییر بها» استفاده می‌شود. چنانچه تعدیل مثبت باشد مبلغ مورد نظر را مثبت و چنانچه تعدیل منفی باشد مبلغ مورد نظر را با علامت منفی وارد می‌نمایید.

سیستم پشتیبانی کایاکو ارائه توسط فراسیستم